SPOTKANIA WIGILIJNE

miesiąc temu

          Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Podczas zajęć dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Chętnie i aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach, wykonując ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe, stroiki, lampiony. W każdej grupie odbyły się warsztaty pieczenia i dekorowania świątecznych pierniczków. Dzieci wraz z paniami z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały Jasełka. W całym przedszkolu panował prawdziwie świąteczny nastrój.

W ostatnich dniach przed świętami odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców. Każda z grup ten szczególny dzień świętowała w swojej sali. Dzieci zaprezentowały przygotowane występy, zaśpiewały kolędy i pastorałki, złożyły życzenia i wręczyły małe upominki przygotowane „prawie” samodzielnie. Oczywiście dla przedszkolaków szczególnym momentem było przyjście Mikołaja, prezenty oraz  zdjęcia z niezwykłym Gościem. Wystrój sal, światełka, odświętne stroje to wszystko sprawiło ogromne wzruszenie, pozwoliło wszystkim poczuć atmosferę i magię zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. 

Kultywowanie tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Takie  podniosłe chwile nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych,  lecz  również wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.

Elżbieta Sobieraj