20 LISTOPADA- MIĘDZYNNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dziecko ma prawo być sobą.

Ma prawo do popełniania błędów.

Ma prawo do posiadania własnego zdania.

Ma prawo do szacunku.

Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać i przypomnieć sobie, że każdemu dziecku bez względu na pochodzenie, kolor skóry, miejsce zamieszkania przynależą takie same prawa. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w ciekawych grach i zabawach, utrwaliły znajomość swoich praw, dowiedziały się, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Wierzymy, że świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem.

Katarzyna Dziubich