Pożegnanie lata, powitanie jesieni

4 miesiące temu

                                                                                                                                                                  Dziwne czasy......  Częściej głaszczemy ekrany smartfonów niż dłoni  ludzi,   których kochamy........        

Edyta Tomalik

         Powitanie jesieni rozpoczęliśmy Jesiennym Kiermaszem Książki. Celem tego wydarzenia było uświadomienie rodzicom jak ważną rolę od najmłodszych lat w życiu dziecka odgrywa książka oraz to, że jest ona idealnym pomysłem na prezent dla malucha. Nasze przedszkole bierze udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Realizuje program Czytające Przedszkola, którego jednym z głównych założeń jest codziennie wspólne czytanie. Sprzyja ono budowiu mocnej więzi, a jest ona najważniejszym czynnikiem chroniącym i wspierającym wszechstronny rozwój dziecka.

Drugim działaniem był Jesienny Koncert. Przedszkolaki zaprezentowały występ muzyczno – taneczny. Wykorzystując metody innowacyjne: Betti Strauss, Orffa, Aktywnego Słuchania Muzyki, Marii Tomaszewskiej, wprowadziły widownię w atmosferę jesiennej aury. Przepełniony jesiennym klimatem koncert dostarczył wielu wrażeń dzieciom i ich rodzicom. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przed koncertem w ramach współpracy rodzice mogli skorzystać z warsztatów na temat: Dzieci zagrożone uzależnieniem od smartfona, gier i telewizji. Uzależnienie od telefonu wiąże się z silnymi emocjami. Czas spędzony bez urządzenia mobilnego jest przyczyną złego humoru, rozdrażnienia, smutku, lęku, agresji. Zdarza się też, że osoba uzależniona jest apatyczna i obojętna wobec otoczenia. Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie – codziennie uzależniająć je od książki.

Dla całego przedszkola był to bardzo emocjonujący dzień, wspaniała uroczystość i ogromna przyjemność. Dziękujemy za obecność.

                                                                                                                                                                                                                       Dominika Kozłowska