Piknik Terapeutyczno - Prozdrowotny w Domu Pomocy Społecznej

6 miesięcy temu

Dnia 7 listopada w piękny, słoneczny dzień, na zaproszenie pani dyrektor Haliny Wiśniewskiej grupa „Pszczółki” wraz w wychowawczyniami wybrała się do Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim na Piknik Terapeutyczno – Prozdrowotny, zorganizowany przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku/k. Torunia. W pikniku wzięli udział mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi i Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrkowie Kujawskim oraz my – przedszkolaki.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. A atrakcji było co niemiara… „Pszczółki” wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych wykonując kolorowe breloczki i bransoletki. Mnóstwo frajdy jak zwykle sprawiły dzieciom spacery z alpakami i karmienie ich marchewką. Z kolei zawody sportowe były okazją do wykazania się sprawnością fizyczną. W trosce o zdrowie i profilaktykę zorganizowano również spotkanie z ratownikami medycznymi, lekarzem, fizjoterapeutą i policją. Dzieci miały okazję zobaczyć pokaz pierwszej pomocy przed-medycznej wykonany w profesjonalny sposób na fantomach. Zadbano również o podniebienia uczestników pikniku – korzystaliśmy z pysznych pieczonych na grillu kiełbasek, soków, ciast, słodyczy i owoców oraz wypieków pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrkowie Kujawskim. Na zakończenie natomiast czekała nas super atrakcja: foto- budka. Mogliśmy więc zabawić się w przebieranki i otrzymać pamiątkowe, wesołe zdjęcie.

Obdarowani balonami, grami i słodyczami zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie, miłe przyjęcie, super organizację i świetną atmosferę.

Dorota Kurant, Ewa Staszak