DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 miesięcy temu

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, jedno z najsympatyczniejszych świąt. Z tej okazji przedszkole zamieniło się w krainę bajkowych postaci. Od samego rana dzieci przybywały do przedszkola w strojach ulubionych bohaterów, aby wspólnie tańczyć i bawić się. Na bal stawiły się Wróżki,  Czerwony Kapturek, Wilk, Psi Patrol, Mała Syrenka, Spiderman, Księżniczka Elza oraz wiele innych postaci. Oprócz wspólnych tańców przy znanych przedszkolnych rytmach były konkursy i zagadki dotyczące bajek i występujących w nich postaci. Było kolorowo, głośno i radośnie. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń. Dzieci miały okazję wziąć udział w bajkowym pokazie mody, podczas którego zaprezentowały swoje stroje, przedstawiały się i określały z jakiej bajki pochodzą, rozpoznawały i dopasowywały baśniowe atrybuty, składały obrazki z puzzli, rozpoznawały bajkowe postaci na obrazkach, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zadania w quizie wiedzy o bajkach. Sami widzicie… w naszym przedszkolu wszystko jest możliwe, bo tu na co dzień dzieje się prawdziwa MAGIA!

Dominika Kozłowska