TYDZIEŃ BIBLIOTEK

12 miesięcy temu

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w trakcie którego biblioteki z całej Polski intensyfikują działania, by dotrzeć do coraz większej liczby czytelników i użytkowników.
      Przedszkolaki wybrały się z  wizytą do Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Kujawskim, gdzie z wielką radością zapoznały się  z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece a także dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Pamiętajmy,  że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie  oraz słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej.

Dominika Kozłowska