Wiosna, wiosenny wieje wiatr.....

Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już,

zabierz śnieżne bałwanki, zabierz wiatr i mróz…”

Czwartek 23 marca był bardzo kolorowym i radosnym dla wszystkich dniem. Wtedy to powitaliśmy niecierpliwie wyczekiwaną wiosnę, która już dwa dni wcześniej zagościław kalendarzu. Kolorowo ubrane przedszkolaki świetnie zdały egzamin z wiedzy na temat wiosny i zimy, odpowiadając wspólnie na zadawane pytania. Następnie przedstawieniem „Wsiadaj zimo na sanki…” w wykonaniu „Pszczółek” pożegnaliśmy białą i zimną zimę, a na jej miejsce zawitała wesoła i kolorowa wiosna. W rolę nowej pory roku wcieliła się pani Dominika, obdarowując dzieci cukierkami i pięknymi stokrotkami, które ozdobiły wiosenne kąciki w salach. Mamy nadzieję, że wiosna zachęcona wesołymi piosenkami śpiewanymi przez wszystkie dzieci zostanie u nas na dłużej.

Dorota Kurant