Niech żyje bal.......

Zaraz po feriach w przedszkolu zaplanowany był bal karnawałowy. Na tę okazję serpentynami i balonami zostały przystrojone dwie główne sale. Bal odbył się 14 lutego w walentynkowe święto. Stroje dla dzieci były dowolne, choć dominowały wśród dziewczynek przebrania księżniczek a wśród chłopców przebrania superbohaterów i policjantów. Wspólną, wyśmienitą zabawę zorganizowały dla nas panie animatorki z Agencji „Akuku”. Były tańce integracyjne, zabawy z balonami i wizyty bajkowych gości- kotki Hello Kitty i Minionka, którzy tańczyli wraz z dziećmi. Zabawa taneczna zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zmęczonych lecz zadowolonych małych gości. Bal poprzedził zakończenie karnawału, który żegnaliśmy we czwartek świętując przy słodkich i tłuściutkich pączkach. Tradycji stało się zadość. Znamy tradycję regionu i ją podtrzymujemy, jednocześnie wspaniale się bawiąc.

Magdalena Gregor