Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim

INFORMACJA OD PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W RADZIEJOWIE

miesiąc temu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radziejowie informuje, że trwa kampania Komisji Europejskiej na rzecz szczepień United In Protection (#UnitedInProtection), która ma na celu zwiększenie zaufania poprzez podniesienie świadomości korzyści płynących ze szczepień pod hasłem: „Zaszczep się: spraw, by szczepionki działały”. Kampania obejmuje cztery aspekty:

  1. Podejście do szczepień przez całe życie skierowane do szerokiego grona odbiorców , w tym rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli itp.
  2. Zmniejszenie braków w szczepieniach COVID-19 skierowane do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  3. Zwiększenie ochrony przed grypą sezonową skierowane do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  4. Skoncentrowanie się na szczepieniach przeciwko HPV skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, studentów, rodziców, nauczycieli.

Strona internetowa kampanii wraz z licznymi materiałami jest dostępna pod adresem: https://vaccination-protection.ec.europa.eu/index_pl

Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radziejowie informuje, iż pod adresem: https://vaccination-info.eu/pl dostępny jest Europejski Portal Informacji o Szczepieniach. Głównym przeznaczeniem portalu jest dostarczenie dokładnych, obiektywnych i aktualnych danych na temat szczepionek i szczepień. Zawiera on opis mechanizmów stosowanych w Unii Europejskiej, które zapewniają, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

W związku z powyższym wraz z Komisją Europejską zapraszam Państwa do odwiedzenia podanych stron internetowych oraz rozpowszechnienia informacji o kampanii na terenie Państwa placówki

                                                                                                                                                                                                          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitaryny w Radziejowie

Beata Nencza