104 rocznica Odzyskania Niepodległości

Piątek 9 listopada był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Dzieci w strojach galowych z dumą wkroczyły do sal przedszkola. Odświętna atmosfera udzieliła się wszystkim od samego rana. Bo w tym dniu obchodziliśmy tak ważną rocznicę, 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości i z niecierpliwością  czekaliśmy na gości. Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęli Sławomir Bogucki Burmistrz Miasta i Gminy, Milena Gralak Kapelińska Dyrektor Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego, Lesław Wojciechowski, ksiądz tutejszej parafi, Beata Zielińska przedstawiciel Domu Opieki Społecznej, Paweł Betliński , Przewodniczący Rady Rodziców i nasi kochani rodzice. By uczcić tak ważne narodowe święto przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczno-taneczny. Zaprezentowane utwory, wiersze, pieśni i tańce były hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. Wzruszeń dostarczyła nie tylko piosenka „ Co to jest Niepodległość” w wykonaniu Oliwii Kanarek, ale i inscenizacja „Pisk Białego Orła” w wykonaniu dzieci z grupy „Misie”. Świadectwo swojego dziecięcego patriotyzmu dzieci dały podczas śpiewania  piosenek o swojej Ojczyżnie.

.     Występy przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Cała uroczystość była pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu. Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Ulewicz pogratulowała i podziękowała  małym artystom i zaprosiła do czynnego włączenia się we wspólny marsz 11 listopada.

Ewa Staszak