Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek oraz wiele innych postaci to bohaterowie bajek. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.
        5 listopada obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dla doroslych – bajki są bowiem świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czyatnia bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów oraz kształtowania właściwych postaw moralnych. W naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek  obchodziliśmy 7 listopada. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane  w piękne stroje bajkowe. We wszystkich grupach przedszkolaki bawiły się wspaniale. Dzieci prezentowały swoje przebrania, słuchały  fragmentów bajek, odgadywały ich tytuły, układały bajkowe puzzle. Na koniec przedszkolaki ozdobiły babeczki. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka oraz sprawił przedszkolakom dużo radości.

Dominika Kozłowska