Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim

9 miesięcy temu

Drodzy Rodzice Kochane Dzieci

Szybko minął nam ten przedszkolny rok 2021/22. Zaczyna się najpiękniejsza pora  – wakacje… To czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód.

Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń,  uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola:)

W tym roku szkolnym mury naszego przedszkola opuści pięćdziesięcioro dwoje dzieci. Żegnamy się z 5-latkami, które od przyszłego roku będą uczęszczać do klas zerowych   w Szkole Podstawowej. Życzymy im samych sukcesów na kolejnym „szczeblu” edukacji.

Nasze dzieci jak co roku brały  udział w licznych pokazach umiejętności, zdobywały nagrody w konkursach, zwiedzały ciekawe miejsca, poznawały różne zawody, prowadziły doświadczenie i eksperymenty. Zdobyliśmy III miejsce w przeglądzie tanecznym   „Na Kujawską Nutę” organizowanym przez Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. III miejsce i wyróżnienia w konkursie ekologicznym „Drzewa naszych lasów” organizowanym prze Nadleśnictwo Włocławek.  Byliśmy zdobywcami I miejsc w konkursach organizowanych prze B i OK. Braliśmy udział w międzynarodowym  projekcie edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cala”  zdobyliśmy certyfikat uznania. Realizowaliśmy innowacje m.in. „Mały – Wielki Teatr”, dzięki innowacji dzieci mogły rozwijać uzdolnienia artystyczne: teatralne, muzyczno- ruchowe, taneczne i plastyczno- techniczne;  „ W poszukiwaniu wartości”, „Emocja”; projekty – ogólnopolskie: „Oto Hałabała zna go Polska cała”- świat wartości, „Z kulturą mi do twarzy”,  „Technikoludek”- przedszkolak w świecie nowoczesnych technologii”; Systematycznie współpracujemy z  kampanią społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom,  realizujemy program czytające przedszkola, bierzemy udział w konkursie na najlepiej przeprowadzona kampanię.

 

Składam serdeczne podziękowanie RODZICOM, za dobre słowo, za inicjatywę  i zaangażowanie, którym zależy na dobru naszej placówki – na budowaniu jej pozytywnego wizerunku.

Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole.

 

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Dyrektor – Katarzyna Ulewicz,

 Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola