Mikołajki w przedszkolu

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę……

Wszystko się zgadza jak w wyżej cytowanej piosence. W tym roku Św. Mikołaj faktycznie dotarł do nas samochodem. I to jakim!!!!

Nasi miejscowi Strażacy dostrzegli zbłąkanego, zmęczonego Mikołaja w okolicach Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak wiemy, Strażacy mają dobre serca więc zaopiekowali się strudzonym Wędrowcem. Wozem strażackim, na sygnale przywieźli go do przedszkola. Miny i zdziwienie dzieci bezcenne. Zszokowane widokiem Mikołaja i obecnością Strażaków nie mogły oderwać się od okien. Kiedy Mikołaj wysiadł z wozu i serdecznie podziękował Druhom za pomoc, rozpoczął wesołe harce po placu zabaw. Ależ dzieci miały uciechę z widoku Mikołaja huśtającego się na huśtawce czy wdrapującego na zjeżdżalnię. Trzeba przyznać, że w tym roku odwiedził nas wyjątkowo wesoły i sprawny Mikołaj. Na koniec największa przyjemność czyli ….prezenty. Mikołaj odwiedził wszystkie grupy przedszkolne wraz ze żłobkową i wręczył wspaniałe upominki. W nagrodę wysłuchał o sobie pięknie zaśpiewanych piosenek i wyrecytowanych wierszyków.
W ten wyjątkowy dzień tradycyjnie odwiedził nas także Pan Burmistrz Sławomir Bogucki, który wierszem „Święty Mikołaj” rozpoczął Mikołajkowy Tydzień Czytania. Swoją wizytę uprzyjemnił dzieciom torbą pełną słodyczy.

Bardzo, bardzo dziękujemy Mikołajowi, Strażakom, Panu Burmistrzowi za atrakcyjny, pełen wrażeń, śmiechu i radości dzień.

Nauczyciele i Dzieci z Przedszkola „Kujawiaczek”w Piotrkowie Kujawskim