Bezpieczeństwo ponad wszystko!

W dniu 28 września z udziałem strażaków z Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Radziejowie odbyły się ćwiczenia ewakuacji przedszkola na wypadek pożaru. Po sprawnej ewakuacji przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pierwszej pomocy podczas powodzi, burz i wypadków drogowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu, a wymagają niecodziennej odwagi. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego.

Dziękujemy strażakom za przybycie i przybliżenie pracy strażaka.

Hanna Betlińska