Aktualności

 

 

 
 
 
REKRUTACJA NA ROK 2024/2025

LISTy DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Lista kandydatów zakwalifikowanych to lista kandydatów, którzy pełnili warunki formalne.
Oznacza to, że na liście dzieci zakwalifikowanych znajdują się nazwiska dzieci,
których rodzice (opiekunowie) prawidłowo złożyli wnioski.

KOLEJNYM ETAPEM REKRUTACJI JEST PODPISANIE W TERMINIE 16 - 22 KWIETNIA  "POTWIERDZENIA WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA."  DRUK DOSTĘPNY W ZAKŁADCE WZORY DOKUMENTÓW.

Lista dzieci przyjętych do przedszkola dostępna będzie 23 kwietnia 2024 r.

Ogólnopolska akcja Dzieci uczą rodziców

Drogi Rodzicu

Szukasz ciekawego sposobu na wspólne spędzanie czasu ze swoją pociechą?  A może szukasz darmowych materiałów do nauki? 

Dlaczego warto?

Darmowe materiały to tematyczne pakiety zawierające zadania, kolorowanki oraz łamigłówki, które rozwijają kreatywność, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.

To świetne połączenie nauki i zabawy, które sprzyja rozwojowi pasji oraz zainteresowań.

Materiały edukacyjne zostały przygotowane we współpracy z psychologiem.

To dziesiątki darmowych zadań i obrazków do pokolorowania.

Tematyczne pakiety zostały opracowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej DzieciUcząRodziców

W związku z tym zapraszamy do korzystania z  materiałów opracowanych przez Centrum Rozwoju Lokalnego (materiały umieszczone na FB Być rodzicem)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie śpijcie, bo już wiosna

„Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu,

obudziła niedźwiadki z zimowego snu...”

 

      Tymi słowami dziecięcej piosenki, pewnego marcowego dnia przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo wyczekiwaną wiosnę. Był to  bardzo kolorowy i radosny dla wszystkich dzień. Wtedy to spotkaliśmy się na wspólnej uroczystości.  „Wsiadaj zimo na sanki…” to tytuł przedstawienia, zaprezentowanego przez  pięciolatki z grupy „Pszczółki”, w którym dzieci wywiozły zimę na sankach i położyły spać na długie miesiące. W jego trakcie wszystkie przedszkolaki były angażowane do wspólnych aktywności. W rolę nowej pory roku  wcieliła się Pani Dominika, zasłaniając wszystkie widoczne symbole zimy, a po uroczystości odwiedziła  dzieci w ich grupach wraz z Panią Wiolettą Paczkowską, która ufundowała wszystkim przedszkolakom wiosenno – wielkanocne upominki – dziękujemy bardzo!  

        Powitanie wiosny w naszym przedszkolu to nie tylko przedstawienie, ale też spacery po okolicy i do parku w poszukiwaniu oznak nowej pory roku oraz wykonywane przez dzieci zasiewy w kącikach przyrody dzięki którym  pięknie zazieleniły się przedszkolne parapety.

 

Dorota Kurant

Życzenia

Z okazji Święta Wielkiej Nocy
życzymy spokoju  i harmonii,
 a wśród najbliższych mnóstwo miłości i zrozumienia.
Niech te święta przyniosą  wiele uśmiechu,radości i nadziei na lepsze jutro.
Niech Wielkanoc będzie dla Państwa czasem odrodzenia i nowych możliwości.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Przedszkola


 

Przygody Krecika - teatr Krak-Art-Bis w naszym przedszkolu

    15 marca w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów studia teatralnego „Krak-Art-Bis”. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pod tytułem „Przygody Krecika”. Tytułowy bohater, mały Krecik postanawia wyprowadzić się z kopca i znaleźć bardziej przytulne mieszkanie. Po drodze poznaje wielu nowych przyjaciół, którzy opowiadają mu o swoich domach i przyzwyczajeniach. Dzieci mogły zobaczyć, który dom – ul, dziupla, norka, czy gniazdko na samym szczycie drzewa – spodoba się Krecikowi. Po wielu przygodach Krecik dochodzi do wniosku, że ….... wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej.

    Przedstawienie miało charakter interaktywny, a mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku. Zachowanie dzieci, ich reakcja pokazały, że przedstawienie bardzo się podobało. Przedszkolaki świetnie się bawiły i nagrodziły występ brawami na stojąco.

Elżbieta Sobieraj

Szanowni Państwo

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania Blisko telefonu - daleko od dziecka skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

  • dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

  • dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,

  • jak ograniczać ten czas przy dziecku,

  • jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

W związku z tym, że jest to ważny temat, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o korzystanie ze strony: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl oraz przedszkolekujawiaczek.dlaprzedszkoli.eu (zakładka pomoc psychologiczno-pedagogiczna)

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców.

 

Katarzyna Ulewicz


 

Czytanie z babcią i dziadkiem...

Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek, 

jakie wnukom opowiada moja babcia i mój dziadek.......

         Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w życiu dzieci. Warto więc korzystać z każdej nadarzającej się sposobności, by wnukowie spędzali czas z babcią czy dziadkiem. Spacery, gry planszowe, wspólne gotowanie, oglądanie starych zdjęć – możliwych aktywności jest mnóstwo. A jedną z najmilszych, najbardziej wartościowych i procentujących w przyszłości jest z pewnością wspólne czytanie bajek -  piękna tradycja, która łączy pokolenia i przynosi wiele radości. W ramach kampanii „Cala Polska Czyta Dzieciom” przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków do przedszkola. Dziadkowie ochoczo przyjęli wyzwanie i bardzo licznie odwiedzili swoich wnuków. Dzieci były bardzo przejęte wizytą tak ważnych dla nich gości. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze słuchały bajek i wierszy. Z wielkim entuzjazmem przedszkolaki opowiadały swoje bajki zaproszonym gościom. Pojawiło się dużo pozytywnych emocji, szczery doping i zaciekawienie końcem historii. Dzieci serdecznie dziękowały za poświęcony czas drobnym upominkiem, a dziadkowie pysznymi słodkościami.

Dominika Kozłowska

Standardy Ochrony Małoletnich

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Numery telefonów do instytucji wspierających dzieci oraz informacji dotyczących możliwości szukania wsparcia i pomocy w trudnych sytuacjach:

    800 12 12 12 Telefon Zaufania dla Dzieci Rzecznika Praw Dziecka https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

   116 111 Telefon Zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę https://116111.pl/

   800 119 119 Telefon Zaufania TPD dla dzieci i młodzieży https://800119119.pl/

   800 12 00 02 „Niebieska Linia” Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie

    Możesz też wejść na stronę serwisu Życie warte jest rozmowy: https://zwjr.pl/dlaczego-tutaj-jestes

Bezpieczne ferie zimowe

       W czwartek, 8 lutego nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim i przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw. Ferie zimowe są czasem odpoczynku i dobrej zabawy. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

DEKALOG BEZPIECZNYCH FERII

  1. W wolnym czasie przebywamy na świeżym powietrzu, dbamy o aktywność fizyczną.

  2. Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

  3. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?

  4. Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.

  5. Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

  6. Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.

  7. Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

  8. Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego samochodu.

  9. Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy
    w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowe.

  10. Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą. Zawsze pamiętajmy o zdrowym odżywianiu i higienie osobistej.

 

Drodzy Rodzice!

Rozmawiajcie z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw na świeżym powietrzu!

 

Numery służb ratowniczych:

997 – Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie Ratunkowe

112 – Ogólnoeuropejski numer alarmowy

Hanna Betlińska