Dzień Flagi

12 dni temu

Miesiąc maj to zawsze odpowiedni moment na lekcję patriotyzmu skierowaną do naszych milusińskich. Majówka jest czasem osłuchania i podejmowaniem próby śpiewania hymnu, czasem zaznajomienia się z poezją patriotyczną dla najmłodszych i wreszcie wielkim świętem barw narodowych. Flaga jako symbol naszego kraju najbardziej przemawia do dzieci, a jej kolory stają się bliskie sercom przedszkolaków

Już trzeci rok realizujemy projekt dla przedszkoli pt: „Piękna nasza Polska cała”. Celem tego przedsięwzięcia o zasięgu ogólnokrajowym jest propagowanie treści patriotycznych i regionalnych. Projekt zatem wpisuje się w założenia programu autorskiego funkcjonującego w naszym przedszkolu od lat, czyli „Kujawy – nasza mała ojczyzna”. Majowe święto zorganizowaliśmy na cześć barw ojczystych i z tej okazji odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych na specjalnie przygotowanym, wybiegu - czerwonym dywanie i ściance w barwach narodowych, prezentowały stroje w kolorach biało-czerwonych. Kreacje były ciekawe, a przedszkolaki niosły flagi, czerwone maki, czy serduszka. Pokazowi towarzyszyła piosenka pt „Jestem Polką i Polakiem”. Czerwień i biel to były bez wątpienia najpiękniejsze kolory tego dnia.

Magdalena Gregor