DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

14 dni temu

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

20 września- ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez Sejm RP w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzacji nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

Dzień ten w naszym przedszkolu był zatem wyjątkowy, pełen wspaniałej zabawy. Pani dyrektor Katarzyna Ulewicz gorąco powitała wszystkie dzieci, składając im serdeczne życzenia i dużo uśmiechu z okazji ich wyjątkowego święta.

Od samego rana na wszystkich czekała moc atrakcji. Zabawy, gry integracyjne, ścieżki sensoryczne to tylko niektóre z nich. Swoją niesamowitą kreatywnością i wyobraźnią maluchy mogły wykazać się podczas zajęć artystycznych w kąciku twórczym. Przedszkolaki tworzyły wyjątkowe dzieła sztuki z zasuszonych kwiatów, liści, orzechów, tworzyły niezwykłe obrazy na folii używając różnorodnych technik plastycznych.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wielu aktywnościom na świeżym powietrzu. Główną atrakcją i zarazem prezentem dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, które jak zawsze skradły serca naszych maluchów. Uśmiechy nie schodziły z ich twarzy podczas wspaniałej zabawy przy muzyce wśród baniek mydlanych unoszących się nad głowami. O to właśnie chodzi w Dniu Przedszkolaka, by żadnemu dziecku nie schodził uśmiech z twarzy!

Po zabawie w salach na wszystkie dzieci czekały rozmaite smakołyki. Nie zabrakło również specjalnych medali, które będą dla nich pamiątką tego święta.

Dzień Przedszkolaka był wyjątkowy dzięki serdeczności i pomocy ze strony osób, na których wsparcie zawsze możemy liczyć. W imieniu przedszkolaków serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Panu Krystianowi Betlińskiemu oraz pani Wiolecie Paczkowskiej za zapewnienie wspaniałych atrakcji!

Marzanna Czyżniak