?Każde zakończenie jest nowym początkiem?? ? pożegnanie przedszkolaków.

2 miesiące temu

Ktoś kiedyś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Wrzesień to dla przedszkolaków czas powitań – z nowym miejscem, kolegami, paniami. Dla niektórych– wrzesień 2021 roku, dla innych 2022 i 2023, kiedy to dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Jednak miesiące szybko mijają, zmieniają się w lata i przychodzi czerwiec – czas pożegnań. Dziewiętnastego czerwca, w środowe popołudnie, pożegnaliśmy naszych wychowanków – dzieci z grup: „Jeżyki”, „Misie” i „Pszczółki”, które w nowym roku szkolnym rozpoczną szkolną przygodę w „zerówce”. Na uroczystości obecni byli: pani Katarzyna Ulewicz - dyrektor naszego przedszkola pan Arkadiusz Rybak – przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim, przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców wraz z przewodniczącym panem Pawłem Betlińskim oraz oczywiście licznie zgromadzeni rodzice i rodzeństwo pięciolatków.

Pożegnanie rozpoczęło się przepięknym wykonaniem poloneza przez reprezentantów grup. Dzieci z wdziękiem zaprezentowały trudny układ wprawiając w zachwyt zgromadzoną publiczność. Wiersze, piosenki w wykonaniu przedszkolaków, były formą podziękowania
i pożegnania się z przedszkolem.

Stałym elementem takich spotkań są słowa gości skierowane przede wszystkim do dzieci, ale też do nauczycieli i rodziców. Pani Dyrektor podziękowała mamom z Prezydium Rady Rodziców, paniom: Paulinie Przybylskiej, Agnieszce Wiecheckiej i Katarzynie Nawrockiej za trzy lata współpracy dla dobra naszych milusińskich. Głos zabrali też: pan Arkadiusz Rybak i pan Paweł Betliński – prywatnie absolwenci naszego przedszkola.

Na koniec w nostalgiczny nastrój wprowadziła nas Ela z grupy „Jeżyki”, pięknym wykonaniem piosenki „Jeszcze wczoraj maluszki, dzisiaj dzielne starszaki…”. Żeby jednak nie było zbyt smutno, bo przecież cieszymy się, że nasze dzieci rosną, rozwijają się i dzielnie pokonują kolejne etapy edukacji, wszyscy absolwenci z radością podrzucili do góry swoje birety.

Dalsze części uroczystości odbyły się w salach, wtedy to dzieci otrzymały „pakiety absolwenta”: pamiątkowe dyplomy, książki, zdjęcia i legitymacje absolwenta. A potem, kiedy emocje opadły była już tylko wesoła zabawa na terenie przedszkola, gdzie to przedszkolaki brały udział w animacjach prowadzonych przez Agencję Animacji „AKUKU”.

„Każde zakończenie jest nowym początkiem…” - motto tegorocznego pożegnania absolwentów , uświadamia nam, że choć może w tym momencie jest nam smutno, bo kończy się jakiś etap w życiu naszych pociech i naszym również, to z nadzieją czekamy na nowe wyzwania, przygody, przyjaźnie. Mamy nadzieję, że wspominając kiedyś przedszkolne lata nasi absolwenci pomyślą z rozrzewnieniem, że „To były piękne dni…”

POWODZENIA W SZKOLE KOCHANI!!!

Dorota Kurant