Wizyta w Szkole Podstawowej

2 miesiące temu

Ostanie dni w przedszkolu to okazja dla „Jeżyków”, „Pszczółek” i „Misiów”, żeby wybrać się do szkoły podstawowej, do której od września będą uczęszczać. Dzieci odwiedziły starszych kolegów z grup pani Patrycji Mielcarek i Sylwii Fiałkowskiej. Miały okazję zobaczyć jak wyglądają i jak są wyposażone sale lekcyjne, odwiedziły świetlicę szkolną w której będą czekać na odebranie przez rodziców. Był też czas na wspólny, słodki poczęstunek i zabawę klockami. Najwięcej radości sprawił przedszkolakom pobyt na sali gimnastycznej, gdzie dali upust swojej niespożytej energii. Basen z kulkami, piłki do skakania, piankowe kształty i duża przestrzeń do biegania, to było to co pięciolatki lubią najbardziej….

Mamy nadzieję, że wizyta w szkole pozwoli dzieciom na skrócenie czasu adaptacji we wrześniu, kiedy to będą dumnymi uczniami „zerówki”.

Dorota Kurant