3 miesiące temu

Jaki jest jeden z ważniejszych dni w przedszkolu? Tak, tak – to właśnie Dzień Dziecka. Dzień, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Chciełyśmy, aby święto nie kojarzyło się wyłącznie z prezentami, ale także – a może przede wszystkim – z kreatywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu dlatego zadbałyśmy, aby w tym roku w naszym przedszkolu dzieci mogły wykazać się kreatywnością i sprawdzić swoich sił w rywalizacji sportowej, zawodach oraz grach zespołowych.

I tak.........

W kąciku sensorycznym maluchy mogły znaleźć pudełka, woreczki wypełnione różnorodnymi materiałami: nasionami, piórkami, makaronem, kaszą manną, a także kamieniami, liśćmi, trawą, szyszkami itp. Taka zabawa pozwalała dzieciom zapoznać się z nowymi fakturami, smakami, zapachami. Ponieważ nie ustalono sztywnych reguł powyższej zabawy, maluchy świetnie się bawiły, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością.

Na placu zorganizowano  również kącik plastyczny, przy którym przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w przeróżnych formach plastycznych....... a miały ku temu wiele możliwości.

Serca dzieci niewątpliwie zdobyła kolorowa fotobudka. Odpowiednia poza, ciekawy rekwizyt i można tworzyć wspomnienia.
Podczas zabaw przedszkolakom towarzyszyły bańki mydlane i muzyka, a na koniec każde z nich otrzymało balonowe cudo.

W tym radosnym dniu odwiedził nas Pan Burmistrz  Krystian Betliński.  Bardzo dziękujemy za życzenia i słodkości. Pamiętali o nas także zaprzyjaźnieni pensjonariusze z Domu Seniora „Pod topolami”, im również serdecznie dziękujemy. Piękne podziękowania należą się Pani Wioletcie Paczkowskiej za ufundowanie fotobudki oraz owoców dla naszych przedszkolaków.

Na zakończenie tego pięknego dnia na każdego czekał słodki poczęstunek, zdrowe owoce, soczki i woda.

Dzień Dziecka w przedszkolu był pełen radości, nauki i uśmiechu!

Marzanna Czyżniak