Imieniny Książki

3 miesiące temu

Tradycją naszego przedszkola od 20 lat jest organizowanie imprezy środowiskowej „Imieniny Książki”. W tym roku rozpoczęła ona Tydzień Czytania Dzieciom, które jest ważnym świętem w ramach  kampanii  społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Tegoroczny XXII Ogólnopolski Tydzień  Czytania dzieciom, organizowany jest pod hasłem  „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie”.

Jak co rok, dzieci w pięknych strojach ulubionych bohaterów wyruszyły w barwnym korowodzie spod przedszkola, śpiewając bajkowe piosenki w stronę Biblioteki iOśrodka Kultury. Tam  czekali na nas goście, ambasadorowie czytania: Pani Krystian Betliński– Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Pani Milena Gralak-Kapelińska - Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Piotrkowie Kujawskim, Pani Katarzyna Ulewicz - Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Piotrkowie Kujawskim, Pani Iwona Łodygowska - Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim, Pani Renata Woźniak, Pani Iwona Siutkowska, Pani Elżbieta Robakowska, oraz wiele atrakcji i niespodzianek. Największą była inscenizacja bajki „Trzy Świnki” w wykonaniu naszych nauczycielek:pani Hani, pani Doroty, pani Dominiki, pani Wiolety, pani Kingi i zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem pani Patrycji - nauczycielki klasy „0” w Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs na „Oryginalna Okładkę  Książki. Obchody uwieńczył wspaniały tort. Na zakończenie nasi goście otrzymali tradycyjne piernikowe serca, które są symbolem „Imienin Książki”.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w pomoc i współpracę  uroczystości: Pani Iwonie Łodygowskiej – dyrektor BiOK, Panom policjantom, którzy czuwali  nad bezpieczeństwem przebiegiem korowodu, oraz dzieciom i rodzicom  za pięknie przygotowane bajkowe stroje oraz ambasadorom czytania.

Ten wyjątkowy dzień, przepełniony uśmiechem i radością zapewne na długo pozostanie  w pamięci przedszkolaków.

Dominika Kozłowska