Z wizytą w Kruszwicy

W Kruszwicy nad Gopłem w Grodzie Króla Popiela

urządzają w Mysiej Wieży huczne wesela….”

Maj to w naszym przedszkolu miesiąc wycieczek. Odwiedzamy między innymi Gród Piasta i Popiela – Kruszwicę. W tym roku jako pierwsze wybrały się „Jeżyki” i „Pszczółki”. W słoneczny wtorek, 14 maja pięciolatki odwiedziły siedzibę Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez edukatorkę Panią Dorotę Sajbor. Dzieci obejrzały wystawę muzealną przedstawiającą historię Kruszwicy, a następnie udały się do sali edukacyjnej na zajęcia przyrodnicze, których tematem przewodnim był jeden z pierwszych, wiosennych  ptaków przylatujących do  naszego kraju, a mianowicie  bocian. Pięciolatki obejrzały film, poznały budowę i zwyczaje tego pięknego ptaka, był też czas na wykonanie pracy plastycznej – kolorowanie bociana. Następnie z pięknego tarasu podziwialiśmy cudowną panoramę jeziora Gopło. Był też czas na spacer wokół historycznej Mysiej Wieży i wspólne zdjęcie.

Kilka dni później Kruszwicę odwiedziły „Słoneczka” i „Misie”, które udały się na długi spacer po Półwyspie Rzępowskim, podziwiając faunę i florę naszej kujawskiej krainy, a w szczególności gęsi gęgawy licznie wygrzewające się na słońcu. Spacer po kruszwickim molo na jeziorem Gopło i zabawy na placu w otoczeniu jeziora i pięknej przyrody były dopełnieniem udanej wyprawy.

Kruszwica to piękne, historyczne miejsce, które na stałe zagościło w kalendarzu wycieczek naszych przedszkolaków. Odwiedzimy je jeszcze niejeden raz.

Dorota Kurant