Dzień Pizzy

3 miesiące temu

Wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci uwielbiają pizzę. I choć Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada 9 lutego, to w naszym przedszkolu „Pszczółki” obchodziły go dwa dni wcześniej. Z wielkim zaangażowaniem, zabawiły się w „Masterchefa” i stworzyły niepowtarzalne smakołyki. Wałkowanie ciasta, tarcie sera, rozkładanie pieczarek, szynki i innych specjałów było niecodzienną atrakcją dla naszych pięciolatków. Trzy ogromne pizze dzięki uprzejmości pań kucharek upiekły się w przedszkolnej kuchni. Po kilkudziesięciu minutach nadeszła pora degustacji. Do wyboru były pizza wegetariańska z pieczarkami, pizza z szynką i tzw. mieszana. Wszystkie smakowały wybornie a dzieci w roli kucharzy po raz kolejny sprawiły się na medal. Wcześniej miały okazję wykonywać surówkę z jabłek i marchewki oraz piec i dekorować świąteczne pierniki. Z niecierpliwością czekamy więc na „Masterchefa - juniora” z naszego przedszkola. A na razie buon appetito!!!

D. Kurant, E. Staszak