Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
Aktualności

            W oczekiwaniu na wiosnę, która po śnieżnej zimie przez prawdziwe i duże „Z” okazała się bardzo wyczekiwanym gościem, „Biedronki” postanowiły przygotować przedstawienie teatralne. Nasz teatrzyk nosił tytuł „Przyjście wiosny” . Wystąpiły w roli aktorów wszystkie chętne dzieci. Na specjalnie przygotowanej scenie pojawiły się dekoracje wiosenne: krokusy, trawka, kwitnące morele, i inne. Dzieci wcieliły się w następujące postaci: wiatr, słoneczko, marzec, wiosna, bałwanek, żabki, dzieci Kasia i Piotruś, miś, biedronki, pszczółki, motyl, pasikonik, przebiśnieg. Nasz występ był podsumowaniem bloku tematycznego pt: „W świecie teatru”, który realizowaliśmy w marcu. Mimo pięknych strojów dzieciom towarzyszyło duże przejęcie i oczywiście trema. Zachowując reżim sanitarny (odstępy, maseczki i otwarte okna), zaprezentowaliśmy nasze aktorskie umiejętności grupie „Pszczółki” pani dyrektor oraz pani logopedzie. Wszystko poszło znakomicie, występ podobał się naszym gościom i Pani Wiośnie, gdyż za oknem niebo się rozchmurzyło i zaświeciło piękne, wiosenne słoneczko. Nasz biedronkowy teatrzyk miał za zadanie pożegnać zimę a powitać wiosnę i chyba nam się to udało.

 

Magdalena Gregor

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-18 10:04:46

             Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Teatr będący syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Rola nauczyciela sprowadza się do rozbudzania i ukierunkowywania aktywności dzieci, ich kreatywności. Cel  ten przyświeca Innowacji Pedagogicznej „MAŁY – WIELKI TEATR” realizowanej w  przedszkolu  w bieżącym roku szkolnym. Pierwsze kontakty dzieci z teatrem poświęcone były zabawom dramowym, w których nie ma gotowych ról, rekwizytów ani scenariusza. Są one oparte na wyobraźni, pantomimie, twórczości ruchowej, a niekiedy na słowie podczas różnych sytuacji w ciągu pobytu dziecka w przedszkolu. Drama jest sposobem poznawania świata za pomocą działania, opiera się na naturalnej skłonności człowieka do naśladownictwa i zabawy oraz umiejętności życia fikcją literacką. Dzięki dramie można zmienić złe nawyki w zachowaniu dzieci oraz uwrażliwić je na problemy otaczającego świata. Wprowadzanie zajęć teatralnych i ćwiczeń dramy w naszym przedszkolu pomaga doskonaleniu języka ojczystego. Dzieci uczą się poprawnie, głośno i wyraźnie wypowiadać słowa, zdania, czemu służą zajęcia i ćwiczenia z profilaktyki logopedycznej.  W miesiącu marcu wszystkie grupy realizowały tematykę dotyczącą teatru. Zorganizowana została sala teatralna z kącikami; teatru cieni, pacynek, kukiełek, żywego aktora ze sceną i garderobą. Dzięki pokazom multimedialnym zostały wprowadzone w świat teatru od kulis. zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi teatru. Dowiedziały się jak wygląda scena teatralna i poszczególne jej elementy.  Ponadto dzieci zapoznały się ze sposobem powstawania sztuki teatralnej i wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak: reżyser, rekwizyty, scenografia, kostiumy, choreografia, drama, pantomima. Oglądały przedstawienia teatralne w różnych formach, co było inspiracją do spontanicznych zabaw. Inicjowały odgrywanie ról znanych postaci bajkowych, wchodziły w role reżysera, posługiwały się kukiełkami, pacynkami, duże zainteresowanie zyskał teatr cieni. Niespodzianką dla przedszkolaków były krótkie scenki teatralne w wykonaniu Pań wychowawczyń: „Rzepka”, „Trzy świnki”, „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Zbudź się Misiu”. Starszaki z grupy Biedronki przygotowały przedstawienie pt. „Przyjście Wiosny” na które zaprosiły dzieci z grupy Pszczółki panią dyrektor oraz panią logopedę.
Teatr jest dla naszych przedszkolaków rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

Elżbieta Sobieraj


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-18 09:58:39

DRODZY RODZICE

Od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. wznawiamy działalność opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną  w przedszkolu.

 

Poniżej przypominam godziny pracy poszczególnych grup zgodnie z organizacją pracy przedszkola na rok szkolny 2020/21

 

Misie 7.30 – 15.00

Motyle 6.30 – 15.30

Biedroneczki 7.30 – 16.30

Pszczółki 8.00 – 15.00

Żabki 8.00 – 13.00

 

Rodzice, którzy nie wyrażają zgodny na przebywanie dziecka w grupie łączonej proszeni
są o przyprowadzanie i odbiór dziecka w godzinach pracy grupy.

 

                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                      Dyrektor przedszkola Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-15 09:33:10

Drodzy Rodzice, w związku z decyzją Rządu  o przedłużeniu obostrzeń   dotyczących funkcjonowania przedszkoli i żłobków,
przedszkole będzie zamknięte do dnia 18 kwietnia 2021 r.

Informujemy rodziców, że opiekę  będą miały zapewnioną wyłącznie dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych, (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policjii straży pożarnej) w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

 

Wzór oświadczenia

 

                                                         Dyrektor przedszkola - Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-11 14:28:46


Child grooming, czyli uwodzenie dziecka w internecie to poważne zagrożenie, które może przynieść wiele niebezpiecznych konsekwencji dla Twojej rodziny. Rodzicu, warto dowiedzieć się o najskuteczniejszych działaniach, które mogą przerwać to zjawisko. Sprawdź, jak rozpoznać, gdy ktoś próbuje wykorzystać zaufanie Twojej córki lub syna w internecie, a także jakie kroki podjąć, by pomóc dziecku.

 

 

Złota Rybka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkolekujawiaczek/groomingdruk.pdf

 

Młody rybak był tak zapatrzony w prezenty od złotej rybki, że prawie całkiem zagubił się w sieci. Na szczęście pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Sprawdź!!

 

https://youtu.be/IZAtNLspQIM

 

Posłuchaj rozmowy Mateusza Świstaka, twórcy “Baśni na warsztacie”, z Anną Kwaśnik - ekspertką Państwowego Instytutu Badawczego NASK, na temat child groomingu. Z podcastu dowiesz się więcej o samym zjawisku, jego źródłach oraz o tym, jak należy postępować, jeżeli Twoje dziecko padnie jego ofiarą.

 

 

https://youtu.be/uUs30Jl19hU

źródło; https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajk

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-08 20:35:26

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
 


przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
 


Radosnego wiosennego nastroju.
 


                                                                                                                    Dyrektor przedszkola
                                                                                                              Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-03 21:25:10

UWAGA RODZICE

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
na wniosek rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w czasie  od 29 marca  do 9 kwietnia  mogą być zorganizowane zajęcia w przedszkolu.

 

Dyrektor przedszkola Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-26 15:01:08

Drodzy Rodzice, zgodnie z  decyzją Rządu o wprowadzeniu nowych obostrzeń,
 od dnia 27 marca do 9 kwietnia 2021 przedszkole będzie zamknięte.

Informujemy rodziców, że opiekę  będą miały zapewnioną wyłącznie dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych, (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji
i straży pożarnej) w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

 Prosimy rodziców, którzy pracują w zawodach medycznych i porządkowych o przekazanie wychowawcom grup do piątku 26 marca do godz. 10.00 informacji czy dziecko będzie uczęszczało do przedszkola.

Materiały do pracy zdalnej będą umieszczane na Messengerach grupowych.

 

                                                        Dyrektor przedszkola - Katarzyna Ulewicz

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-26 08:29:04

Do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice złożyli "Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego" oraz znajdujące się na poniżej liście dzieci nowo-przyjęte. 

 

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego "Kujawiaczek" na rok szkolny 2021/2022

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-16 11:47:01