ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

Babciu, dziadku coś Wam dam,

jedno serce, które mam.

A w tym sercu róży kwiat,

żyjcie razem 200 lat !!!

Ten prosty i uroczy wierszyk wyraża całą miłości dzieci do ich dziadków. Wszak to Oni bardzo często zastępują rodziców, gdy Ci zabiegani starają się zapewnić byt rodzinie. To babcia z dziadkiem pokazują świat, uczą co dobre i przestrzegają przed złem. To Oni kochają swoje wnuki bezgranicznie, za to tylko, że po prostu są i rozświetlają Ich życie. Dzień Babci i Dziadka to okazja, aby Im za wszystko gorąco podziękować.

W naszym przedszkolu po raz pierwszy po zakończeniu pandemii COVID – 19 wróciliśmy do zwyczaju zapraszania babć i dziadków do przedszkola. Od początku stycznia dzieci przygotowywały upominki, zaproszenia, uczyły się wierszyków i piosenek, powtarzały tańce. Wszystko po to, aby jak najpiękniej zaprezentować się przed ukochanymi osobami. Gdy nadszedł ten upragniony Dzień Babci i Dziadka, w każdej sali zrobiło się tłoczno. Tłumnie zgromadzeni goście oglądali występy artystyczne, popijając przygotowaną przez rodziców herbatkę i częstując się słodyczami. Wszystkie popisy wzbudzały podziw i wywoływały wzruszenie na twarzach naszych najbliższych. Po występach i poczęstunku był też czas na zaproszenie dziadków do wspólnej z wnukami aktywności min. tańców przy muzyce bliskiej sercom gości i różnorodnych zabaw muzyczno – ruchowych.  Wspólnie spędzone chwile dostarczyły wielu wzruszeń zarówno dzieciom jaki dziadkom oraz stały się stały się okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych.

Dorota Kurant