Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim
Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
Aktualności

                   Kończą się nasze w przedszkolu chwile, które już teraz wspominamy mile. 

     Lecz zanim nadejdzie rozstania czas, kochanych Rodziców zapraszamy do nas. 

                                                         18 czerwca o godzinie 10.00

       Bo z Wami chcemy pożegnać przedszkole i w wielką radością pomyśleć o szkole. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17 14:20:48

        Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu dziecka. Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcejo otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Dzieci muszą nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa. Przedszkole ma duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne działania zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw. W dniach od 3 do 7 czerwca zorganizowane zostały spotkania z różnymi specjalistami zawodowo związanymi z bezpieczeństwem i zdrowiem.

         Kolorowy Tydzień rozpoczęliśmy spotkaniem z funkcjonariuszami policji z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim. W poniedziałek dzieci, w niebieskich barwach powitały policjantów w przedszkolnych progach. Goście przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i na podwórku, obowiązku zapinania pasów w samochodzie i podróżowaniu w fotelikach. Tłumaczyli dzieciom jak należy zachować się, gdy dziecko zaczepi ktoś obcy. Wyjaśnili jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Policjanci mówili o bezpiecznym zachowaniu w czasie wakacji. Funkcjonariusze przedszkolakom wręczyli odblaski. Spotkanie policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant jest przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

      Wtorek to dzień, w którym nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie. Podczas spotkania nasi milusińscy dowiedzieli się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi Goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywany w akcjach sprzęt oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze. Ogromną atrakcją było wejście do wozu strażackiego. Dzieci choć przez chwilę mogły poczuć się jak mali strażacy. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

      W czwartek dzieci przyszły ubrane w kolor zielony. Tego dnia odwiedził nas patrol saperski z 2 pułku inżynieryjnego z Inowrocławia. Żołnierze opowiadali o swojej pracy, pokazywali sprzęt saperski. Przeprowadzili różnież pogadankę na temat zachowania się w czasie znalezienia podejrzanej paczki lub niewybuchu. Ciekawi jesteśmy ile przedszkolaków po tym dniu marzy o pracy w wojsku?

        Piątek dzieci na spotkanie z ratownikami medycznymi przyszły ubrane w kolor pomarańczowy. Niestety z przyczyn niezależnych od nas spotkanie nie odbyło się. Tego dnia nauczyciele prowadzili zajęcia na temat zdrowia, ratownictwa medycznego jak również profilaktyki. Dzieci uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.

Kolorowy Tydzień to wydarzenie, które daje dzieciom w atrakcyjny sposób, uregulować wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia. Dzieci poprzez wszystkie spotkania w tym tygodniu uświadomiły sobie jak ważną i niebezpieczną służbę pełnią wszyscy zaproszeni goście.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wyszukiwanie ubrań w danym kolorze.

 

Hanna Betlińska

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-16 19:22:06

W dniu 12 czerwca 2019r.   komisja konkursowa w składzie:

 1. Dorota Kurant – nauczyciel, organizator konkursu;
 2. Ewa Staszak – nauczyciel przedszkola;
 3. Beata Królak – nauczyciel przedszkola;
 4. Magdalena Gregor – nauczyciel przedszkola.

rozstrzygnęła  IX ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej „Las to nasz dom”. Na konkurs wpłynęło łącznie 79 prac w dwóch kategoriach wiekowych z 29 przedszkoli, punktów przedszkolnych, szkół i domów kultury z całej Polski. W konkursie nie brały udziału dzieci z naszej placówki. Po długiej naradzie wyłoniono najpiękniejsze prace:

Dzieci młodsze: 3,4-latki

 1. I miejsce: Ada Mączkowska – Przedszkole w Zespole Szkół w Biedrusku;
 2. II miejsce: Magdalena Gora – Przedszkole Publiczne w Starych Budkowicach;
 3. III miejsce: Leon Gębala – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Mesznej.

 wyróżnienia:

 1. Faustyna Jusiak– Przedszkole nr 48 w Lublinie;
 2. Oskar Bobek – PSP im.  ks. Jana Twardowskiego w Buczu.

Dzieci starsze:  5,6-latki

 1. I miejsce: Patrycja Chmielewska – Miejskie Przedszkole nr 8 w Zgierzu;
 2. II miejsce: Marcelina Szynkowska – Przedszkole Miejskie nr 26 w Katowicach;
 3. III miejsce: Nikola Nędza – Oddział Przedszkolny przy SP w Przedborzu.

wyróżnienia:

 1. Tola Morżyk– Publiczne Przedszkole  nr 1 w Sztumie;
 2. Filip Uściłowski – Miejskie Przedszkole nr 31 w Rudzie Śląskiej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne, pomysłowo wykonane prace i zapraszamy do udziału w następnej X  edycji konkursu w kolejnym roku szkolnym.

 

Organizatorzy

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-14 11:22:35

DECYZJĄ RADY RODZICÓW I RADY PEDAGOGICZNEJ  Z UWAGI NA TRUDNE WARUNKI POGODOWE I TROSKĄ O ZDROWIE DZIECI, 

XIX PIKNIK RODZINNY  ZAPLANOWANY NA             16 CZERWCA ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY NA  MIESIĄC WRZESIEŃ.

                                  PRZEPRASZAMY

                                           Katarzyna Ulewicz - dyrektor przedszkola

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13 14:56:32

„Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi

szczerego i bezinteresownego wkładu

 w życie innych, doświadczają

największej radości życia-

prawdziwego poczucia spełnienia.”

 

        Tradycją naszego przedszkola jest uczestnictwo w akcji charytatywnej „Dzieci-Dzieciom” na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Radziejowie. Finał akcji odbył się 10 czerwca.  Nasze dzieci zaprezentowały się w tańcu „Śnieżynki”, oraz występie solowym wykonując utwór „Hej Kujawy, jakie cudne!”.Występy wszystkim  tak bardzo się podobały, że na koniec przedszkolaki bisowały.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za wsparcie akcji.

           

Beata Królak

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13 12:58:20

W gorący czerwcowy dzień po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole dr Radosław Kożuszek. Tym razem zabrał dzieci w podróż bez biletu, do kraju tak dla nas  odległego mentalnie i  kulturowo - do dalekiej Etiopii. Przedszkolaki mogły wysłuchać relacji gościa, który w barwny i bardzo ciekawy sposób przedstawił  jak mieszkają, pracują, uczą i bawią się  ich rówieśnicy z dalekiego kraju,  oraz obejrzeć zdjęcia  z dalekiej i egzotycznej wyprawy. Dzieci choćby na slajdach, ale porównały warunki  życia w Polsce i Etiopii. Chętne maluchy miały możliwość przymierzenia ozdób noszonych przez ich czarnoskórych rówieśników.

 Spotkanie było wspaniałą lekcją dla naszych przedszkolaków -  przekonały się, że nie wszystkie dzieci mogą chodzić do szkoły i przedszkola, nie wszystkie mają piękne ubrania i zabawki – i choć nie obchodzą Dnia Dziecka cieszą się każdą chwilą i każdym drobiazgiem.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze niejedną okazję  do wysłuchania opowieści dr Kożuszka, którego nie omieszkamy zaprosić  ponownie.

Dorota Kurant

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13 10:57:27

          W mijającym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Kołem Wolontariatu działającym przy Społecznej Szkole Zawodowej w Piotrkowie Kujawskim  i dwukrotnie uczestniczyliśmy w zbiórce na rzecz bezdomnych zwierząt.  W listopadzie zaangażowaliśmy się w akcję charytatywną „Wielka paka dla zwierzaka” na rzecz schroniska w Koninie a w maju w „Serce dla małego bezdomniaka”. Za każdym razem zbieraliśmy karmę i pieniądze  dla bezdomnych psów i kotów. W obu akcjach zgromadziliśmy łącznie    około 150 kilogramów karmy suchej i w puszkach, środki czystości oraz  koce. Dziękujemy państwu za zaangażowanie w obie akcje. Całość zbiórek przekazaliśmy ich głównym organizatorom. Dzięki udziałowi w takich akcjach pomagamy bezdomnym zwierzętom i uczymy nasze dzieci empatii wobec bezbronnych, pokrzywdzonych przez  ludzi  psiaków i kociaków.  Być może,  dzięki temu przykładowi nasze dzieci w dorosłym już życiu będą potrafiły zaopiekować się  swoimi czworonożnymi przyjaciółmi i nie przejdą  obojętnie obok ich krzywdy. Pamiętajmy też, że  człowiek, który w dzieciństwie nauczył się szacunku dla świata roślin i zwierząt, jako osoba dorosła będzie szanował i kochał innych ludzi.

Dorota Kurant

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13 10:19:46

            W dniu 11 maja przedszkolaki z grupy „Jagódki” uczestniczyły w widowisku taneczno-edukacyjnym w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca Kujawy. Koncert miał na celu upowszechnianie wartości patriotycznych i folklorystycznych, a także propagowanie świadomości historycznej i ludowej. Sala widowiskowa Włocławskiego Centrum Kultury „Browar B” zapełniła się przedszkolakami, które z zapartym tchem oglądały polskie tańce narodowe i tańce ludowe  z różnych regionów Polski min. kujawskie, śląskie, góralskie. Barwne i różnorodne stroje przyciągały oczy widzów, układy taneczne i przyśpiewki w wykonaniu artystów w różnym wieku – zachwyciły wszystkich. Do tańca na tradycyjnych instrumentach przygrywała kapela ludowa.

       Na zakończenie koncertu czekała nas miła niespodzianka – wylosowaliśmy nagrodę w postaci VOUCHERA na zajęcia taneczne z zespołem Kujawy. Jesienią czeka więc „Jagódki” kolejna wyprawa do Włocławka – tym razem na profesjonalne i niewątpliwie ciekawe spotkanie z tancerzami.

Dorota Kurant

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13 10:17:04

Zapraszamy na dzień otwarty 31 maja br. Nauczyciele będą do Państwa
dyspozycji w godzinach od 15.30 do 17.30

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-28 14:57:07

KOCHANI RODZICE

UWAGA!

DNIA 29 MAJA SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA  IMIENINY KSIĄŻKI.  TRADYCYJNIE ODBĘDZIE SIĘ PRZEMARSZ ULICAMI MIASTA. WYRUSZAMY O GODZINIE 9.30  KOROWÓD BAJOWY PRZEJDZIE ULICAMI: POZNAŃSKĄ, WYZWOLENIA, TARGOWĄ, 1 MAJA, I STRAŻACKĄ.

PROSIMY O PRZEBRANIE DZIECI W BAJKOWE STROJE.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16 09:19:29