Przedszkolni Przyjaciele Przyrody

13 dni temu

Bo ziemia to wyspa, to wyspa zielona,

wśród innych dalekich planet.

To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,

więc musi być bardzo zadbany.”

Dzieci kochają przyrodę, a my nauczyciele od najmłodszych lat uczymy je dbać o przyrodę i środowisko. Dlatego też jak co roku 22 kwietnia w Dzień Ziemi w grupach organizowałyśmy zajęcia dotyczące troski o przyrodę i czystość naszej planety. Przedszkolaki uczyły się segregacji odpadów, sadziły kwiaty w przedszkolnym ogródku, sprzątały plac zabaw. Kulminacyjnym obchodem Dnia Ziemi była wizyta w parku, gdzie wraz z pracownikami BiOK porządkowaliśmy okolice dawnego przedszkola. „Pszczółki” i „Jeżyki” zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki do segregacji śmieci z zapałem wyruszyły na poszukiwanie odpadów. Po ciężkiej pracy zostaliśmy zaproszeni do BiOK na zasłużony poczęstunek.

Cieszymy się, że rosną nam mali przyjaciele przyrody, którzy w przyszłości będą dbać o nasze środowisko, o naszą piękną Polskę.

Dorota Kurant