Na kujawską nutę.....

W naszym przedszkolu bardzo ważna jest edukacja regionalna. Od wielu lat we wszystkich grupach realizowany jest program „Kujawy nasza mała ojczyzna”. Od najmłodszych lat staramy się wyposażyć dzieci w wiedzę o najbliższym środowisku. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania poczucia własnej tożsamości. Ukazywanie dzieciom tego, co w ich rodzinnej miejscowości jest piękne to najprostszy sposób budowania postaw patriotycznych uczuć. Realizując program dzieci poznają piosenki ludowe, tańce, gwarę kujawską jak również tradycje.
        Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Przeglądzie „Na kujawską nutę”. Tym razem naszą placówkę reprezentowała grupa dzieci pięcioletnich „Motyle”. Konkurs z powodu sytuacji pandemicznej odbywał się w formie zdalnej. Motyle zaśpiewały „Piękna ziemia”
i zatańczyły do utworów „Czarna Kura”, „Grozik”, „Czerwone jabłuszko”. Zaprezentowały również zabawy „Ulijanko” i „Stoi różyczka”. Piękne wykonanie przedszkolaków urzekło jury konkursu i przyznano nam 3 miejsce. Motyle będą mogły się na żywo zaprezentować odbierając nagrodę w Centrum Kultury Browar we Włocławku.

Hanna Betlińska