Dzień Książki

Czytanie książek to najpiekniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymysliła

Wiesława Szymborska

23 kwietnia obchodzony jest Dzień Ksiązki, który ma na celu rozpowszechnianie książek oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Z tego względu w naszym przedszkolu zorganizowano Kącik Książki. Dzieci miały okazję obejrzeć ksiązki z których korzystali ich rodzice oraz porówać je do tych z kórych korztystają sami. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, poznały zasady szanowania książek oraz wykonały własne zakładki a na koniec wysłuchały wiersza przeczytanego przez Panią Dyrektor Katarzynę Ulewicz oraz  Panią Elę Dorędę . Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo oraz dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

Dominika Kozłowska