Dzień Strażaka

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tego dnia gościliśmy Strażaków. Wizyta gości wzbudziła zainteresowanie, przedszkolaki w skupieniu słuchały ciekawostek na temat pracy m.in. o przestrzeganiu zakazów, zachowaniu bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami. Podczas wizyty przedszkolaki złozyły strażakom życzenia i wręczyły podziękowanie. Na zakończenie spotkania Panowie zaprezentowali działanie węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

Dominika Kozłowska