Przedszkolne Mikołajki

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Przedszkole odwiedza wtedy Święty Mikołaj i przynosi moc prezentów. Nic dziwnego, że dzieci już od rana są podekscytowane i w pełnej gotowości, śpiewając piosenki o Mikołaju, wypatrują oczekiwanego gościa. W pewnej chwili za oknami zauważyły samochódm, a w samochodzie……. tak, tak Mikołaja. Jakież jednak było wielkie zdziwienie przedszkolaków, kiedy z samochodu wysiadł nie jeden, a dwóch Mikołajów. Mikołaje, żeby przedostać się na teren przedszkola wykorzystali drabiny. Po nich wspięli się na ogrodzenie, przeskoczyli je i już byli w przedszkolu. To wszystko działo się na oczach dzieci, które nie mogły uwierzyć w to co widzą. Należy dodać, że Mikołaje do przedszkola przyjechały nadzwyczajnym, czerwonym, wyposażonym w drabiny i węże samochodem. Był to wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Piotrkowa Kujawskiego.

Po zaprezentowaniu Mikołajom swoich umiejętności, dzieci zostały obdarzone prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców i odbyły sesję zdjęciową z niecodziennymi gośćmi.
W tym dniu dzieci odwiedzili Pan Sławomir Bogucki Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski oraz Pan Paweł Betliński Przewodniczący Rady Rodziców. Pan Burmistrz świątecznym opowiadaniem rozpoczął Mikołajkowy Tydzień Czytania. Po dzisiejszym dniu dzieciom pozostały wspaniałe wspomnienia, prezenty oraz słodycze.

Serdeczne podziękowania składamy Druhom miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej:

Panu Kawczyńskiemu Kamilowi

Panu Kazimierczakowi Pawłowi

Za twórcze, odważne i z wielkim humorem wcielenie się w role Mikołajów. Wasze kreacje dostarczyły dzieciom bardzo dużo radości i wiele pozytywnych emocji.

Społeczność Przedszkola Samorządowego
w Piotrkowie Kujawskim