Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Nie od dziś wiadomo, że
dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta......
.

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień,. Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji. Rozmawialiśmy z przedszkolakami o tym czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Dzieci przypomninały magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję oraz sytuacje w jakich należy ich używać. Wszystkie grupy odwiedziła Pani Dyrektor, która źyczyła przedszkolakom wspaniałego i pełnego dobrych uczynków dnia. Z okazji Dnia Życzliwości grupa Misie i Jeżyki odwiedziła Dom Pomocy Społecznej i Dom Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim, natomiast grupa Pszczółki udała się do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi. Przedszkolaki zaprezentowały się w montażu słowno- muzycznym, a podopiecznym wręczyły drobne upominki. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprawić przyjemność naszym przyjaciołom, na twarzach których malowały się uśmiech, radość, a niekiedy wzruszenie. Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Katarzyna Dziubich