DZIEŃ MATEMATYKI

„Matematyka jest delikatnym kwiatem,

który rośnie nie na każdej glebie

i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”

Jan Fabre

Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny naturalny potencjał. Matematyka kształtuje i uczy dzieci jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznania i rozumienia otaczającego świata.

Aby zaakcentować ogromną rolę królowej nauk w życiu człowieka w grupie Misie zorganizowany został Dzień  Matematyki. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Dzieci doskonale poradziły sobie z zagadkami ze świata i zadaniami co sprawiło, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. Zabawy pobudziły kreatywność dzieci i pozwoliły na doskonalenie umiejętności.

Uważam, że warto dzieci zaprzyjaźnić i pokazać, że matematyka wcale nie jest taka straszna.

Ewa Staszak