O przedszkolu

Placówka nasza posiada długoletnią tradycję edukacyjno-wychowawczą. Powstała w kwietniu 1945 roku i nosiła nazwę „Przedszkole Koła Opieki Rodzicielskiej”. Pierwszym lokalem był stary, poniemiecki barak stojący na terenie Ogrodu Parafialnego. W październiku 1946 roku placówka przeniesiona została do dworku Tabaczyńskich, w którym przedszkole mieściło się przez 70 lat.

Od 1 września 2017 roku przedszkole znajduje się w nowej siedzibie przy ul. Poznańskiej 21A, gdzie w komfortowych warunkach i miłej życzliwej atmosferze tworzymy z dziećmi spokojną i radosną przedszkolną codzienność. W naszym Przedszkolu staramy się dawać dzieciom poczucie bezpieczeństwa  i spokoju oraz wiary we własne siły. Doskonalimy ich umiejętności, wspieramy talenty, pomagamy w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy o świecie, wspólnie odkrywamy nowe horyzonty „Dzieci są genialne, tak jak wszyscy ludzie, jeśli im się na to pozwoli”.Wierzymy, że podążanie za dzieckiem, jego naturalną potrzebą eksploracji, eksperymentowania, doświadczenia pozwala mu rozwijać jego wrodzone predyspozycje oraz jest najefektywniejszą drogą na zdobywanie umiejętności oraz trwałej wiedzy. Dużym walorem naszej placówki jest stała, kompetentna, zaangażowana kadra pedagogiczna oraz pozostały personel przedszkola, który  z uwagą i troską sprawuje opiekę nad przedszkolakami .Dobrą atmosferę budujemy dzięki wspólnemu działaniu z dziećmi oraz rodzicami. Do tradycji naszego Przedszkola należą imprezy okolicznościowe oraz spotkania integracyjne. Każdego dnia dokładamy starań, aby dzień w przedszkolu był owocny i ciekawy, by dzieci czuły się akceptowane, bezpieczne i szczęśliwe, a przestrzenne sale pełne zabawek i pomocy dydaktycznych wspomagały wszechstronny rozwój Pociech. Jesteśmy otwarci na potrzeby nie tylko naszych Wychowanków ale i również Rodziców, mając na uwadze każdą wskazówkę z Państwa strony.

Drzwi do Przedszkola Kujawiaczek są zawsze dla Państwa otwarte! Zapraszamy!