Przyjście Wiosny

W oczekiwaniu na wiosnę, która po śnieżnej zimie przez prawdziwe i duże „Z” okazała się bardzo wyczekiwanym gościem, „Biedronki” postanowiły przygotować przedstawienie teatralne. Nasz teatrzyk nosił tytuł „Przyjście wiosny” . Wystąpiły w roli aktorów wszystkie chętne dzieci. Na specjalnie przygotowanej scenie pojawiły się dekoracje wiosenne: krokusy, trawka, kwitnące morele, i inne. Dzieci wcieliły się w następujące postaci: wiatr, słoneczko, marzec, wiosna, bałwanek, żabki, dzieci Kasia i Piotruś, miś, biedronki, pszczółki, motyl, pasikonik, przebiśnieg. Nasz występ był podsumowaniem bloku tematycznego pt: „W świecie teatru”, który realizowaliśmy w marcu. Mimo pięknych strojów dzieciom towarzyszyło duże przejęcie i oczywiście trema. Zachowując reżim sanitarny (odstępy, maseczki i otwarte okna), zaprezentowaliśmy nasze aktorskie umiejętności grupie „Pszczółki” pani dyrektor oraz pani logopedzie. Wszystko poszło znakomicie, występ podobał się naszym gościom i Pani Wiośnie, gdyż za oknem niebo się rozchmurzyło i zaświeciło piękne, wiosenne słoneczko. Nasz biedronkowy teatrzyk miał za zadanie pożegnać zimę a powitać wiosnę i chyba nam się to udało.

Magdalena Gregor