PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ

Jednym z celów programu wychowawczego, który obowiązuje w naszej placówce jest uczenie dzieci empatii dla drugiego człowieka. Dlatego pięciolatki z grup „Jagódki” i „Pszczółki” wzięły udział w Koncercie Charytatywnym organizowanym  w dniu 20 października przez BiOK w Piotrkowie Kujawskim. Był to koncert na rzecz Fundacji DKMS,  która działa w Polsce od 2008 roku a jej misją  jest poszukiwanie dawców szpiku dla pacjentów potrzebujących przeszczepu komórek macierzystych lub szpiku kostnego. Takiego leczenia potrzebują dzieci i dorośli chorujący na białaczkę. Dawcą szpiku może być praktycznie każda zdrowa, dorosła osoba a ten naturalny, bezcenny lek może uratować niejedno życie. Podczas koncertu zarejestrowało się 32 dawców szpiku oraz zebrano 3.750 złotych, które zostaną przekazane Fundacji DKMS.

Nasze przedszkolaki swoimi żywiołowymi występami  uświetniły koncert i pokazały, że od najmłodszych lat można pomagać innym. Po występach nagrodzonych gromkimi brawami „Pszczółki” i „Jagódki” wzięły udział w  grach i zabawach  prowadzonych przez Agencję Animacji AKUKU z Piotrkowa Kujawskiego.

Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się i przyprowadzili całe rodziny, aby nie tylko obejrzeć występy swoich milusińskich ale i wesprzeć szczytny cel.

Dorota Kurant