URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Urodziny Kubusia Puchatka - tradycyjnie w październiku świętuje tysiące dzieci na całym świecie. Dnia 15.X.2019 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się w sali na urodzinach Kubusia Puchatka. Dzieci lubią go za to, że jest miły, łagodny i ciepły. Choć ma niewielki rozumek, to ogromne serce. Świętując „Urodziny Kubusia Puchatka” dzieci wysłuchały opowieści o jego przygodach czytanych przez specjalnego gościa, którym była pani Irena Sobczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Kujawskim oraz absolwentki naszego przedszkola Karolina Boniecka i Magda Wojtkowska. Starsze koleżanki przygotowały dla dzieci zagadki, które przedszkolaki rozwiązywały błyskawicznie. Nie zabrakło również wspólnych tańców, a także tradycyjnych stu lat. Przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół wciąż zachwycają,  bawią i uczą wszystkie dzieci. Na zakończenie zabaw z Kubusiem wszystkie dzieci otrzymały „małe co nieco” sponsorowane przez Radę Rodziców. W grupach wraz ze swoimi paniami dzieci rysowały, kolorowały, malowały Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Pamiętały również   o „upieczeniu” urodzinowego  tortu z ciastoliny. To był dzień pełen wrażeń.

Elżbieta Doręda