Podróż bez biletu - spotkanie z podróżnikiem

W gorący czerwcowy dzień po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole dr Radosław Kożuszek. Tym razem zabrał dzieci w podróż bez biletu, do kraju tak dla nas  odległego mentalnie i  kulturowo - do dalekiej Etiopii. Przedszkolaki mogły wysłuchać relacji gościa, który w barwny i bardzo ciekawy sposób przedstawił  jak mieszkają, pracują, uczą i bawią się  ich rówieśnicy z dalekiego kraju,  oraz obejrzeć zdjęcia  z dalekiej i egzotycznej wyprawy. Dzieci choćby na slajdach, ale porównały warunki  życia w Polsce i Etiopii. Chętne maluchy miały możliwość przymierzenia ozdób noszonych przez ich czarnoskórych rówieśników.

Spotkanie było wspaniałą lekcją dla naszych przedszkolaków -  przekonały się, że nie wszystkie dzieci mogą chodzić do szkoły i przedszkola, nie wszystkie mają piękne ubrania i zabawki – i choć nie obchodzą Dnia Dziecka cieszą się każdą chwilą i każdym drobiazgiem.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze niejedną okazję  do wysłuchania opowieści dr Kożuszka, którego nie omieszkamy zaprosić  ponownie.

Dorota Kurant