Strona głowna  /  Grupa V ŻABKI

Gazetka grupowa -marzec

Gazetka grupowa-kwiecień

ŻABKI  W LESIE

We wtorek 22.09.2020r. po raz pierwszy dzieci z naszej grupy odbyły wspólną wycieczkę do lasu w miejscowości Świesz. Głównym celem wycieczki, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.  Przejazd autobusem był dla dzieci wielkim pełnym emocji przeżyciem. Na miejscu wybraliśmy się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki. (KLIKNIJ TUTAJ)

Elżbieta Sobieraj

Ostatnia aktualizacja: 2021-04-18