DZIEŃ MATEMATYKI

Ciekawą zabawą dla każdego smyka może być MATEMATYKA. Przekonały się o tym  Misiaki, Pszczółki i Motyle, obchodząc 12 marca po raz pierwszy Światowy Dzień Matematyki. Dzieci podczas wspólnych zabaw w Krainie Figur Geometrycznych przeżyły fajną przygodę. Matematyką można się bawić i osiągać doskonałe efekty. Przedszkolaki m.in doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy. Na koniec otrzymały Dyplom Super Matematyka.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie dzieci poradziły sobie wyśmienicie.

Ewa Staszak