W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej „MAŁY – WIELKI TEATR” oraz udziału w Ogólnopolskim projekcie z „Kulturą mi do twarzy” w naszym przedszkolu w dniu 10.03.2021 r. z zachowaniem reżimu sanitarnego gościliśmy teatr lalek ze spektaklem pt: „Smok Wawelski”, przedstawienie przygotowane na podstawie legendy krakowskiej. Podczas oglądania teatrzyku nasi mali widzowie poznali przygody dzielnego Szewczyka Skuby, który dzięki swojemu sprytowi pokonał Smoka Wawelskiego, w zamian za to król dał mu połowę królestwa i swoją córkę za żonę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Po zakończeniu występu przedszkolaki nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Ważnym wymiarem spektaklu było wzbogacenie dzieci w takie wartości, jak: skromność, pracowitość i uczciwość. Teatr oddziałuje na sferę emocjonalną, sprzyja rozbudzaniu zainteresowań sztuką, tworzy idealne podłoże ekspresyjnych i twórczych działań dziecka.

Elżbieta Sobieraj