Spotkanie przy choince

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak ekscytujący i absorbujący jest okres przedświąteczny, w którym planujemy, robimy zakupy, sprzątamy, dekorujemy...

W przedszkolu tak jak w każdej rodzinie dzieci przygotowują się do świąt. Aby i w tym roku mogły cieszyć się i przeżywać tę świąteczną atmosferę poraz dziesiąty wszystkie grupy brały udział w projekcie Spotkanie przy choince. Już na początku grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj wręczając długo oczekiwne prezenty .Tradycyjnie jak co roku dzieci piekły pierniczki, brały udział w gminnym konkursie plastycznym Stroik Bożnarodzeniowy zorganizowanym przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury oraz przedszkolnym Aniołki, miały możliwość obejrzenia wystawy świątecznych ozdób uczestników Srodowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie. Kolejny raz zostaliśmy zaskoczeni pomysłowością prac. Tradycją naszego przedszkola są spotkania, które wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia oraz dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt. Takie spotkania wzmacniają więzi rodzinne. Dzieciom i nauczycielkom dają satysfakcję z możliwości sprawiania innym radości i przyjemności. W zorganizowaniu spotkań jasełkowych mają swój udział rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych strojów. Przedszkolaki natomiast z wielkim zapałem uczą się swoich ról oraz kolęd. Ponieważ święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym śpiewamy kolędy. Dlatego też w nasyzm projekcie nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania, na które zaprosiliśmy przyjaciół z współpracujących z nami placówek i instytucji, emerytowanych i obecnych pracowników przedszkola, absolwentów, rodźiców i dzieci. Tuż przed świętami odbyło się spotkanie wszystkich dzieci oraz pracowników przedszkola podczas, którego dzieci z grupy „Pszczółki” przedstawiły Jasełka. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział projekcie. Mamy satysfakcję, że możemy naszym przedszkolakom przekazywać tradycyjne polskie zwyczaje i uczyć ich szacunku dla nich. Bo cóż może być wspanialszego niż świadomość, że udało się wprowadzić w życie dziecka trochę tradycji.

Katarzyna Dziubich