Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem

Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem”

Wszyscy lubimy prezenty. Lubimy dawać i lubimy dostawać. Najprzyjemniejszyjednak jest czas oczekiwania na nie. Pełni pozytywnych emocji oczekiwaliśmy  więc Świętego Mikołaja, prezentów i niespodzianek towarzyszących  spotkaniu  z  Mikołajem. Pierwszą niespodzianką był Elf  pomocnik -  Pan Burmistrz Sławomir Bogucki z workiem słodyczy. Nasz gość przeczytał dzieciom wiersz pt. To „Mikołaj Święty” i tym samym rozpoczął Mikołajkowy Tydzień Czytania.  Po wysłuchaniu nadszedł czas na drugą niespodziankę. Przy dźwiękach piosenki „Święty Mikołaju” na przedszkolną scenę wszedł bardzo, bardzo zmęczony  i strudzony Mikołaj, który szybko położył się pod choinką  i …zasnął. Po chwili wpadli  złodzieje i ukradli worek z prezentami. Ależ się działo! Rozemocjonowane przedszkolaki patrzyły z wielką uwagą na te wydarzenia. Wszyscy mieli jednak wspaniały humor,bo i Mikołaj i Rozbójnicy i Króliczek oraz Rumcajs z Babą Jagą, to nikt inny jak panie z przedszkola. Brawurowo z wielkim zaangażowaniem wcieliły się  w  role, dając jednocześnie pokaz swoich aktorskich umiejętności. Dzieci były zachwycone,  a brawom nie było końca. Po teatralnych emocjach nadszedł czas na …Mikołaja, ale już tego „prawdziwego”. Przyszedł, a wraz z nim zielony Elfik i duuużo prezentów dla wszystkich.  Nieoceniony Pan Sławomir Kawczyński w roli Mikołaja dostarczył dzieciom  moc radości  i zabawy. W trakcie spotkania dołączył do nas kolejny Elf z prezentami – Pan Dyrektor Stanisław Kwiatkowski. Po Mikołajkowych wrażeniach – kolejna atrakcja – występ artystów z agencji „Cyrkus”. Tę niespodziankę ufundowała dzieciom Rada Rodziców.  Wszystkim, którzy zadbali o radość i uśmiech przedszkolaków w dniu 6 grudnia, w imieniu dzieci bardzo, bardzo dziękujemy.

Bogumiła Pawłowska