ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Józef Piłsudski  powiedział „ Naród który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, i my przedszkolaki o tym pamiętamy. Dlatego 13 listopada zaprosiliśmy gości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego jego kultury i tradycji. Dzieci ze wszystkich grup z dumą zaprezentowały przepiękny montaż słowno-muzyczny. Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne, wszystko to wprowadziło wszystkich w historyczny i podniosły nastrój U  zaproszonych gości można było zobaczyć łezkę wzruszenia, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie głęboko w pamięć.

Ewa Staszak