W trosce o bezdomne zwierzęta

W mijającym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Kołem Wolontariatu działającym przy Społecznej Szkole Zawodowej w Piotrkowie Kujawskim  i dwukrotnie uczestniczyliśmy w zbiórce na rzecz bezdomnych zwierząt.  W listopadzie zaangażowaliśmy się w akcję charytatywną „Wielka paka dla zwierzaka” na rzecz schroniska w Koninie a w maju w „Serce dla małego bezdomniaka”. Za każdym razem zbieraliśmy karmę i pieniądze  dla bezdomnych psów i kotów. W obu akcjach zgromadziliśmy łącznie    około 150 kilogramów karmy suchej i w puszkach, środki czystości oraz  koce. Dziękujemy państwu za zaangażowanie w obie akcje. Całość zbiórek przekazaliśmy ich głównym organizatorom. Dzięki udziałowi w takich akcjach pomagamy bezdomnym zwierzętom i uczymy nasze dzieci empatii wobec bezbronnych, pokrzywdzonych przez  ludzi  psiaków i kociaków.  Być może,  dzięki temu przykładowi nasze dzieci w dorosłym już życiu będą potrafiły zaopiekować się  swoimi czworonożnymi przyjaciółmi i nie przejdą  obojętnie obok ich krzywdy. Pamiętajmy też, że  człowiek, który w dzieciństwie nauczył się szacunku dla świata roślin i zwierząt, jako osoba dorosła będzie szanował i kochał innych ludzi.

Dorota Kurant