"Dumni z pochodzenia" koncert edukacyjny

W dniu 11 maja przedszkolaki z grupy „Jagódki” uczestniczyły w widowisku taneczno-edukacyjnym w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca Kujawy. Koncert miał na celu upowszechnianie wartości patriotycznych i folklorystycznych, a także propagowanie świadomości historycznej i ludowej. Sala widowiskowa Włocławskiego Centrum Kultury „Browar B” zapełniła się przedszkolakami, które z zapartym tchem oglądały polskie tańce narodowe i tańce ludowe  z różnych regionów Polski min. kujawskie, śląskie, góralskie. Barwne i różnorodne stroje przyciągały oczy widzów, układy taneczne i przyśpiewki w wykonaniu artystów w różnym wieku – zachwyciły wszystkich. Do tańca na tradycyjnych instrumentach przygrywała kapela ludowa.

Na zakończenie koncertu czekała nas miła niespodzianka – wylosowaliśmy nagrodę w postaci VOUCHERA na zajęcia taneczne z zespołem Kujawy. Jesienią czeka więc „Jagódki” kolejna wyprawa do Włocławka – tym razem na profesjonalne i niewątpliwie ciekawe spotkanie z tancerzami.

Dorota Kurant